Facebook Reklam Hesabına Ödeme Yöntemi Eklemek 2018

Facebook’ta reklam vermek için bir Business Manager hesabı ve Reklam Yöneticisi hesabına ihtiyacımız var. Bunları oluşturduktan sonra da Facebook Business Manager‘a ana bir ödeme yöntemi eklemek zorundayız. Ana ödeme yöntemini de Reklam Yöneticisi hesabına tanımlayacağız. Böylece yayınlanan reklam gösterim veya tıklama aldıkça Facebook günlük ödememiz gereken tutarı ödeme yöntemi olarak eklediğimiz kaynaktan çekecek.

Ödeme yöntemi ekleyince hesabımızdan herhangi bir ücret çekilmez. Ücret çekilebilmesi için Facebook’ta reklamın yayınlanması ve maliyet oluşturması gerekir.

Facebook Business Manager Hesabına Ana Ödeme Yöntemi Nasıl Eklenir?

 1. Business Manager hesabına giriş yaptıktan sonra sağ üstten İşletme Ayarları’na tıklıyoruz.
 2. Açılan sayfanın sol bölümündeki Ödemeler alanına, ardından açılan sayfada Ekle’ye tıklıyoruz.facebook ödeme yöntemi ekleme
 3. Açılan pencerede Fatura Ülkesi’ni Türkiye, Para Birimi’ni Türk Lirası olarak seçiyoruz.
 4. Geçerli bir kredi kartı ya da banka kartı bilgilerini girdikten sonra Devam butonuna tıklıyoruz.

 

Ve işte oldu! Business Manager hesabına Ana Ödeme Yöntemi eklemiş oldunuz. Ardından Ödeme Yöntemini reklamları açacağınız Reklam Hesabı ile ilişkilendirmemiz gerekiyor. Bunun için de bir Facebook Reklam Yöneticisi hesabına ihtiyacınız var.

Bir ödeme yöntemini Business Manager hesabında birden fazla reklam hesabına bağlayabilir, tüm reklamlarınızın tek bir yerden ücretlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Ödeme Yöntemi ile Reklam Hesabı Nasıl Eşleştirilir?

 1. Business Manager hesabında sağ üstten İşletme Ayarları’na tıkladıktan sonra açılan sayfada soldaki menüden Reklam Hesapları’na tıklayın.
 2. Reklam Hesabı’nın bilgilerinin göründüğü alanda Ödeme Yöntemlerini Gör bağlantısına tıklayın.facebook ödeme yöntemi eşleştirme 1
 3. Açılan sayfada Ödeme Yöntemi Ekle butonuna tıklayın.
 4. Açılan pencerede Business Manager’dan Ödeme Yöntemi seçeneğini seçin ve Devam butonuna tıklayın.
 5. Devamında Ana Para Kaynağı Yap butonuna tıkladıktan sonra artık reklamlarınız yayınlanmaya başladıktan sonra bu hesaptan para çekimi gerçekleşecektir.

Artık Facebook reklam hesabına ödeme yöntemi de eklediğinize göre reklam yayınlamaya hazır hale geldiniz. Reklamları yayına almadan önce yapmanız gerekenler ve okumanız gereken makaleler ise şöyle;

 1. Facebook’ta hedef kitle oluşturma
 2. Facebook pixel kodu oluşturma ve siteye ekleme
 3. Facebook kampanya, reklam seti ve reklam oluşturma

Eğer hala yapmadıysanız Facebook Business Manager oluşturma ile işe başlayın!

Facebook reklamcılığı ile ilgili daha da ileri seviyeye gelmek ve optimizaston yöntemlerini öğrenmek için Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi‘ne aşağıdan kayıt olabilir, Facebook’ta başarıyı yakalayabilirsiniz.

Yeniden görüşmek üzere.

Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi Bilgi Formu

[contact-form subject=”Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi Başvuru Formu”][contact-field label=”İsim ve Soyisim” type=”name” required=”1″][contact-field label=”Cep Telefonu (+905321234567)” type=”text” required=”1″][contact-field label=”İnternet sitesi” type=”url”][contact-field label=”Lütfen Kendinizi ve İşinizi Tanıtınız” type=”textarea”][/contact-form]

Zafer Kavaklı

ebebek'te Dijital Pazarlama Müdürü olarak çalışmaktayım. Daha öncesine modanisa.com'da Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştım ve farklı ajans deneyimlerim var. Kahve içmeyi ve seyahat etmeyi sever, kahve içmeyi ve teknolojiyi yakından takip etmeyi sever, kahve içmeyi sever ve edindiğim bilgileri paylaşmaktan mutluluk duyarım. Evli ve Sorel adında bir çocuk babasıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu