Facebook Katalog Satışları Reklam Görsellerini Özelleştirme

Facebook’ta katalog satışları reklamları veriyorsanız dönüşümlerinize katkısını görmüşsünüzdür. Genellikle eticaret siteleri için en çok satış getiren kampanyalardan birisidir katalog satışları kampanyaları.

Facebook Görselleri Özelleştirme Özelliği Nedir?

Facebook’a yeni gelen görselleri özelleştirme özelliği ile katalog satışları kampanyasındaki ürün görsellerinizin üzerine fiyat, indirimli fiyat, indirim oranı, ücretsiz kargo ya da çok satan gibi bir ibare ekleyebilirsiniz.

Ürün Görsellerine Fiyat Ekleme

Katalog satışları kampanyasında döngü reklamınızın düzenleme alanına girin ve Kreatif Araçları başlığının alanında “Görselleri Özelleştir” seçeneğini işaretleyin ve Fiyat seçeneğini seçin. Facebook otomatik olarak ürün görsellerinin sol üst alanına ürün fiyatlarını ekleyecektir.

Ürünlerin fiyat bilgisini Facebook kataloğundan çekmektedir ve katalogda ne kadar fazla bilgi gönderirseniz o kadar çok görsel özelleştirme seçeneği kullanabilirsiniz.

facebook gorsel ozellestirme

Aşağıdaki ekranda ürün görseli üzerine fiyat ya da başka bir bilginin gelmesini sağlayabilir, türünü seçebilir, yazı tiplerini inceleyebilir, rengini değiştirebilir ve konumunu özelleştirebilirsiniz. Hangi kombinasyonun sizin için en uygun olduğuna karar verin ve reklamlarınıza ekleyin.

facebook katalog reklam ozellestirme

 

Ürün Görsellerine Ekleyebileceğiniz Bazı Bilgiler

  • Fiyat
  • Üstü Çizili Fiyat
  • İndirim Oranı
  • Ücretsiz Kargo
  • En Çok Satan

Aynı reklamın özelleştirilmiş ve özelleştirilmemiş versiyonlarını aynı anda yayına alın ve hangisinin daha iyi performans gösterdiğini takip edin. Benim yaptığım analizlere göre üzerine özelleştirilen ürün görsellerinin özelleştirilmeyen reklamlara göre %1-2 daha fazla tıklanıyor. Bu da reklam alaka düzeyi puanınızı artırmanızı sağlayabilecek, tahmin edilen tıklama oranını (expected CTR) artırıp reklam birim maliyetlerinizi düşürecek bir özellik olabilir.

Facebook reklamcılığı ile ilgili daha da ileri seviyeye gelmek ve optimizaston yöntemlerini öğrenmek için Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi‘ne aşağıdan kayıt olabilir, Facebook’ta başarıyı yakalayabilirsiniz.

Facebook reklamcılığı eğitimi hakkında daha fazla bilgi için: zaferkavakli.com/facebook-instagram-reklamciligi-egitimi/

Yeniden görüşmek üzere.

Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi Bilgi Formu

[contact-form subject=”Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi Başvuru Formu”][contact-field label=”İsim ve Soyisim” type=”name” required=”1″][contact-field label=”Cep Telefonu (+905321234567)” type=”text” required=”1″][contact-field label=”İnternet sitesi” type=”url”][contact-field label=”Lütfen Kendinizi ve İşinizi Tanıtınız” type=”textarea”][/contact-form]

Zafer Kavaklı

ebebek'te Dijital Pazarlama Müdürü olarak çalışmaktayım. Daha öncesine modanisa.com'da Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştım ve farklı ajans deneyimlerim var. Kahve içmeyi ve seyahat etmeyi sever, kahve içmeyi ve teknolojiyi yakından takip etmeyi sever, kahve içmeyi sever ve edindiğim bilgileri paylaşmaktan mutluluk duyarım. Evli ve Sorel adında bir çocuk babasıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu