Facebook Ürün Reklamı Görsellerine Fiyat Ekleme

Facebook’ta ürün kataloğu reklamları veriyorsanız dönüşümlerinize katkısını görmüşsünüzdür. Genellikle eticaret siteleri için en çok satış getiren kampanyalardan birisidir ürün kataloğu satışları.

Facebook Görsele Bindirme Ekleme Özelliği Nedir?

Facebook’a yeni gelen görsele bindirme ekleme özelliği ile dinamik ürün görsellerinizin üzerine fiyat, indirimli fiyat, indirim oranı, ücretsiz kargo ya da çok satan gibi bir ibare ekleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için Facebook pixel‘inin internet sitenize eklenmiş olması gerekiyor ki Facebook en çok satan ürünlerini bilsin ve o ürünlerin üzerine “Çok Satan” ibaresini eklesin.

Ayrıca ürün kataloğunuzda ürünün ilk fiyatını ve indirimli fiyatını (99 TL yerine 59 TL gibi) göndermelisiniz. Bu sayede indirimli fiyat ya da indirim oranı gibi bindirmeleri kullanabilirsiniz. (price alanına indirimsiz fiyat, sale_price alanına indirimli fiyat göndermelisiniz)

>>> Facebook ürün kataloğu nasıl oluşturulur konulu makaleyi okumanızı öneririm.

Ürün Görsellerine Fiyat Ekleme

Ürün kataloğu reklamınızın düzenleme alanına girin ve Kreatif başlığının alanında “Görsellere Bindirme Ekle” seçeneğini işaretleyin ve Fiyat seçeneğini seçin. Facebook otomatik olarak ürün görsellerinin sol üst alanına ürün fiyatlarını ekleyecektir.

Görünümü Düzenle bağlantısına tıklayıp fiyat bilgisinin görselin neresinde ve hangi renkte/biçimde görünmesini istediğinizi seçebilirsiniz.

Ürün Görsellerine Ekleyebileceğiniz Bazı Bindirmeler

  • Fiyat
  • Üstü Çizili Fiyat
  • İndirim Oranı
  • Ücretsiz Kargo
  • En Çok Satan

Yukarıdaki örnek üzerinden tüm bindirmeleri ekleyebilir, ürün kataloğu reklamlarınızda deneyebilirsiniz.

Aynı reklamın bindirmeli ve bindirmesiz versiyonlarını aynı anda yayına alın ve hangisinin daha iyi çalıştığını takip edin. Benim yaptığım analizlere göre üzerine bindirme eklenen ürün görsellerinin bindirme eklenmeyen reklamlara göre %1-2 daha fazla tıklanıyor. Bu da reklam alaka düzeyi puanınızı artırmanızı sağlayabilecek, tahmin edilen tıklama oranını (expected CTR) artırıp reklam birim maliyetlerinizi düşürecek bir özellik olabilir.

Facebook reklamcılığı ile ilgili daha da ileri seviyeye gelmek ve optimizaston yöntemlerini öğrenmek için Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi‘ne kayıt olabilir, Facebook’ta başarıyı yakalayabilirsiniz.

Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi Başvurusu

Facebook ve Instagram reklamcılığı eğitimi ile ilgilleniyorsanız ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bana ulaşabilirsiniz.

Yorum kısmından da tüm sorularınızı iletebilirsiniz.

Zafer Kavaklı

ebebek'te Dijital Pazarlama Müdürü olarak çalışmaktayım. Daha öncesine modanisa.com'da Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştım ve farklı ajans deneyimlerim var. Kahve içmeyi ve seyahat etmeyi sever, kahve içmeyi sever ve bisiklete biner, kahve içmeyi sever ve edindiğim bilgileri paylaşmaktan mutluluk duyarım. Evli ve hiç çocuk babasıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu